Tabletki na odchudzanie: czy naprawdę działają?

0
810
tabletki na odchudzanie
fot. pixabay.com

Tabletki na odchudzanie to produkt cieszący się ogromna popularnością. Nie brak jednak sceptyków twierdzących, że gdyby naprawdę działały, na świecie nie było by już ludzi z nadwagą i otyłością. A jak jest naprawdę? Jak działają tabletki odchudzające? Czy są skuteczne?

Skuteczne tabletki na odchudzanie to marzenie wielu osób. Czy nie byłoby wspaniale móc po prostu łykać magiczne pigułki i bez wysiłku tracić kilogramy? Odchudzanie bez diety, bez męczących ćwiczeń fizycznych, bez konieczności wyrzeczenia się słodyczy… Ta wspaniała wizja sprawia, że wiele osób decyduje się przetestować tabletki odchudzające. Też należysz do tej grupy? Dowiedz się, jakie składniki znajdziesz w tabelkach na odchudzanie i jak one działają. A także poznasz sposoby na naprawdę skuteczne odchudzanie z użyciem tego typu środków wspomagających.

Tabletki na odchudzanie: co zawierają?

Tabletki na odchudzanie dostępne bez recepty to suplement diety. Nie są więc one lekami i nie należy mylić ich z preparatami, jakie może przepisać lekarz osobie cierpiącej na otyłość. Nie oznacza to jednak, że nie mają one skutecznego działania. Często bazują na naturalnych składnikach, wyciągach z roślin czy superfoods. Tabletki odchudzające mogą być wzbogacone o witaminy i minerały. Suplementy te możemy podzielić według głównej zasady działania na kilka rodzajów.

  • Hamujące apetyt i dające uczucie sytości
  • Spalacze tłuszczu
  • Hamujące apetyt na słodycze
  • Regulujące przemianę materii i przeczyszczające
  • Wiążące tłuszcze

Oczywiście w aptekach znajdziemy tez tabletki na odchudzanie, które łączą w sobie kilka typów działania. Jakie składniki najczęściej znajdziemy w odchudzających suplementach diety?

Błonnik – jest bardzo ważnym elementem diety, nie tylko odchudzającej. Błonnik daje uczucie sytości, co pozwala wyregulować apetyt i jeść mniej. Reguluje też poziom glukozy we krwi. Tabletki odchudzające na bazie błonnika przyjmujemy około pół godziny przed posiłkiem, popijając je dużą ilością wody – dzięki temu błonnik spęczniej w żołądku i zjemy mniej.

Chrom – niedobory chromu w organizmie powodują nasilony apetyt na słodycze. Suplementacja chromu pozwala walczyć z zamiłowaniem do słodkości. Warto sięgnąć po tego typu tabletki odchudzające jako pomoc, gdy robimy detoks cukrowy.

Chitosan – jest to substancja wiążąca tłuszcze. Jak działa? Sprawia, że tłuszcz znajdujący się w zjadanym przez nas pożywieniu nie jest trawiony, a co za tym idzie – nie wchłania się do organizmu.

L karnityna jest skutecznym spalaczem tłuszczu i podkręca tempo metabolizmu.

Ekstrakt z chili – także spala tłuszcz i przyspiesza metabolizm

odchudzanie
fot. pixabay.com

Co zrobić, żeby tabletki na odchudzanie działały?

Tabletki odchudzające to środki, które wspomagają odchudzanie, jednak nie zastąpią zdrowego trybu życia. Jeśli nie będziemy się ruszać i mieć prawidłowo zbilansowanej diety, samo łykanie środków odchudzających nie przyniesie efektu. Warto więc połączyć to w całość: fundamentem powinna tu być aktywność fizyczna. Ważne jest też wdrożenie zdrowych nawyków żywieniowych, takich jak wykluczenie cukru lub jego znaczące ograniczenie, odpowiednia wartość kaloryczna posiłków, a także ich skład. Zdrowe śniadanie, lekki lunch, zielone koktajle w ramach przekąski – to wszystko w połączeniu z tabletkami odchudzającymi pomoże nam szybko uzyskać idealną sylwetkę bez nadwagi.

Tabletki odchudzające: przeciwwskazania

Choć tabletki na odchudzanie to suplementy diety bazujące najczęściej na naturalnych składnikach i wyciągach roślinnych, nie oznacza to, że każdy może je stosować. Tabletek na odchudzanie nie stosuje się z zasady u kobiet w ciąży oraz podczas karmienia piersią. Nie są one też przeznaczone dla osób niepełnoletnich. Każdorazowo przez zakupem takiego preparatu warto poradzić się farmaceuty lub lekarza. Należy pamiętać, że suplementy diety mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami, które przyjmujemy. Dlatego też przed rozpoczęciem kuracji niezbędne jest zapoznanie się z ulotką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here