Prezenty dla młodych rodziców. Co podarować z okazji narodzin dziecka?

0
921
niemowlę

Przyjście na świat nowego człowieka to ogromne wydarzenie! Przede wszystkim dla rodziny, w której pojawia się maluch. Aby godnie to uczcić, jest zwyczaj, by podczas pierwszych odwiedzin podarowań młodym rodzicom prezent. Jaki prezent z okazji narodzin dziecka sprawdzi się najlepiej? Oto kilka inspirujących propozycji.

Prezenty z okazji narodzin dziecka mają długą tradycję i są obecne w wielu kulturach. Niegdyś miały one aspekt magiczny – młodej rodzinie dawano przedmioty o znaczeni symbolicznym, które miały powitać nowego członka społeczności i zapewnić mu zdrowe i szczęśliwe wzrastanie. Później uwidocznił się aspekt praktyczny – kiedy pojawia się maluch, znacząco rośnie liczba potrzeb. Łatwiej, jeśli otoczenie wesprze młodą rodzinę w ich zaspokojeniu. Jakie prezenty dla młodych rodziców sprawdzają się najlepiej? Warto dopytać, czego potrzebują – może młoda mama dostała już mnóstwo podarunków na baby shower i niemal wszystko jest skompletowane? Jeśli nie, oto kilka naprawdę przydatnych rzeczy.

Wyprawka dla malucha

Zwykle rodzice mają ubranka dla noworodka, zawsze możemy jednak podarować im ubranka w kolejnym, nieco większym rozmiarze. Na pewno się przydadzą. Dobrym wyborem są niebanalne ubranka dla dzieci od polskich firm – wyglądają one bardzo stylowa, wykonane są zwykle z certyfikowanych materiałów. Strzał w dziesiątkę to na przykład kombinezon z wełny merino – przyda się nie tylko maluchowi urodzonemu jesienią czy zimą, bo wełna z merynosów jest świetna także na lato – ma takie właściwości, że gdy jest zimno to grzeje, a gdy gorąco – chłodzi. Wspaniale sprawdza się u maluchów, bo jest miękka i delikatna. W ramach wyprawki dla malucha przydadzą się też na pewno pieluchy – może będą to pieluchy wielorazowe, które cieszą się coraz większą popularnością? Zestaw startowy pieluch wielorazowych to świetny prezent z okazji narodzin dziecka.

Gadżety elektroniczne dla rodziców

Młodzi rodzice często chętnie korzystają z różnego typu gadżetów elektronicznych, które ułatwiają życie z noworodkiem. Do najczęściej używanych należy tzw. elektroniczna niania, która pozwala na odległość czuwać nad dzieckiem. Idealny prezent dla młodych rodziców, którzy mają większe mieszkanie lub dom. Ciekawym pomysłem a prezent jest też monitor oddechu, warto zainwestować również w dobrej jakości termometr elektroniczny lub wagę dla noworodka.

Wyjątkowe prezenty dla młodych rodziców

Bardzo ciekawym pomysłem na prezent z okazji narodzin dziecka jest coś, co pozwoli upamiętnić wyjątkowe chwile z maluchem. Może to być na przykład voucher na rodzinną sesję zdjęciową lub sesję noworodkową. Albo foto kocyk, który ułatwi regularne robienie ciekawych zdjęć maluchowi przez jego rodziców. W internecie znajdziemy tez karty do robienia zdjęć z różnymi ciekawymi napisami. Także sam album fotograficzny albo książka do uzupełniania przez pierwszy rok życia dziecka to fajne pomysły na prezent. Oryginalną pamiątką będzie też zestaw do przygotowania gipsowego odcisku rączki i stópki malucha.

Niebanalnym pomysłem na prezent z okazji narodzin dziecka są też vouchery na różnego typu usługi, które mogą się przydać młodym rodzicom, na przykład na kurs chustonoszenia, albo kurs udzielania pierwszej pomocy dziecku czy kurs masażu relaksującego dla niemowląt. To rzeczy nieoczywiste, a jednocześnie bardzo przydatne, więc prezent na pewno się spodoba.

niemowlę
fot. pexels.com

Nie zapomnij o starszym rodzeństwie!

Jeśli to pierwsze dziecko w rodzinie, sprawa jest prosta. Jeśli jednak maluch ma już starsze rodzeństwo, pamiętaj, że narodziny brata czy siostry są dużym i trudnym wydarzeniem w życiu dziecka, tym trudniejszym, gdy wszyscy goście interesują się tylko nim i przynoszą prezenty tylko dla noworodka. Dlatego w takiej sytuacji kup koniecznie prezent dla starszego dziecka – może to być na przykład interesująca książka albo zabawka. I to jemu w pierwszej kolejności poświęć uwagę. Noworodkowi Twoja wizyta jest obojętna… A starszemu dziecku łatwiej będzie zaakceptować sytuację, gdy dostanie należną mu porcję zainteresowania. W końcu bycie starszym bratem czy starszą siostrą to szalenie poważna sprawa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here