Zapuszczanie włosów: jak się za to zabrać

0
763
długie włosy
fot. pexels.com

Gęste, lśniące, mocne i…długie. O takich włosach marzy wiele kobiet. Niestety, włosy często rosną bardzo wolno, bo około jeden centymetr miesięcznie. Czy możemy jakoś ten proces przyspieszyć? Jak zabrać się za zapuszczanie włosów?

Zapuszczanie włosów nie jest proste. Czy to po nieudanym cięciu, czy po prostu, gdy znudzi nam się fryzura i marzymy o długich włosach, łatwo odnieść wrażenie, że niemal nie rosną. Czekamy, czekamy, a włosy po kilku miesiącach są niewiele dłuższe. Dlaczego tak się dzieje? I co możemy zrobić? Podpowiadamy kilka tricków na łatwe i skuteczne zapuszczanie włosów.

Od czego zależy tempo wzrostu włosów?

Tempo wzrostu włosów jest cechą indywidualną. To znaczy, że niektóre szczęściary mają włosy rosnące szybko, inne zaś na nową fryzurę muszą poczekać. Jednak zależy ono też od kondycji całego organizmu – wszelkie niedobory witamin i makroelementów szybko odbijają się nie tylko na wyglądzie włosów, ale też na tempie ich wzrostu. Także wszelkiego typu problemy skóry głowy mogą negatywnie odbić się na tym, jak szybko rosną włosy. Dlatego jeśli chcesz skutecznie zapuszczać włosy i obserwować, jak szybko rosną, musisz działać wielotorowo.

Witaminy na piękne włosy

Jak odżywić włosy od środka? To, czego potrzebują najbardziej to witaminy z grupy B, a także witamina A, E, D oraz H i C. Uwaga: włosy są „ostatnie w kolejce” do czerpania składników odżywczych, bo organizm najpierw odżywia ważniejsze narządy. Dlatego, jeśli masz spore niedobory, efektem suplementacji będzie najpierw ogólna poprawa samopoczucia, a dopiero potem zauważysz, że poprawia się wygląd włosów, skóry czy paznokci. Jakie witaminy wybrać/Poza różnego typu suplementami na piękne włosy możesz suplementować witaminy pojedynczo. Warto też sięgać po inne metody niż łykanie tabletek. Bardzo skuteczne jest na przykład picie drożdży – jeśli codziennie przez miesiąc będziesz pić drożdże, możesz zauważyć, że włosy rosną nawet dwukrotnie szybciej!

Peeling skóry głowy

Na pewno używasz peelingów do twarzy i do ciała, ale czy pamiętasz o skórze głowy? Peeling   na skalp pomaga oczyścić skórę głowy z pozostałości kosmetyków do stylizacji, dzięki czemu komórki są lepiej dotlenione, a to powoduje, że włosy szybciej rosną. Masaż peelingiem poprawi też ukrwienie, co także pozytywnie odbija się na tempie wzrostu włosów. Jeśli wiec chcesz szybko zapuścić włosy, koniecznie raz w tygodniu stosuj peeling trychologiczny gotowy lub domowy – na przykład na bazie cukru.

długie włosy
fot. pexels.com

Wcierki na porost włosów

Masaż skóry głowy różnymi substancjami to świetny sposób na pobudzenie wzrostu włosów. W sklepach znajdziesz gotowe wcierki, mogą być na bazie ziół lub olejków. Za bardzo skuteczny na porost włosów uważany jest olejek Khadi.  Skutecznie działają też maski drożdżowe. Jeśli lubisz domowe sposoby, możesz samodzielnie wyciskać sok z czarnej rzepy i dwa razy w tygodni wcierać go w skórę głowy. Nie tylko poprawisz tempo wzrostu włosów, lale też uporasz się z ich wypadaniem i zobaczysz, że szybko pojawią się nowe włosy, tak zwane baby hair.

Domowe sposoby na piękne i długie włosy

Nie musisz kupować drogich kosmetyków, żeby mieć piękne i długie włosy. Bardzo dobre efekty osiągniesz, stosując naturalne, domowe metody. Ważna jest jednak systematyczność i konsekwencje. Co robić? Wspomnieliśmy już o piciu drożdży. Jeśli chcesz, by włosy rosły szybko, dwa razy dziennie pij też napar ze skrzypu i pokrzywy – pozytywnie wpływa tez na wygląd paznokci! Do swojej rutyny pielęgnacyjnej koniecznie też włącz olejowanie włosów. Uwaga: to zadziała, jeśli dobierzesz olej odpowiedni do swoich włosów – na przykład u jednej osoby olej kokosowy da świetne efekty, natomiast u innej włosy będą się po nich puszyć albo staną się ciężkie i przyklapnięte. Pamiętaj też, że tempo wzrostu to nie wszystko – co z tego, że włosy będą rosły szybko, jeśli nie będą wyglądały dobrze? Dlatego regularnie podcinaj odrobinę końcówki, a na co dzień dbaj o to, by po myciu zabezpieczyć je specjalnym olejkiem lub serum, żeby uniknąć ich rozdwajania się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here