Skuteczne ćwiczenia na cellulit

0
835
fot. pixabay.com

Nie możesz już patrzeć na nierówności na swoich udach? Zastanawiasz się, czy kiedykolwiek poczujesz się komfortowo w bikini? Mamy dobrą wiadomość: cellulit można zlikwidować. Druga wiadomość jest nieco gorsza: będzie to wymagało sporo wysiłku. Przede wszystkim – fizycznego. Poznaj naprawdę skuteczne ćwiczenia na cellulit i zapomnij o pomarańczowej skórce!

Czy są kobiety, które nie wiedzą, co to cellulit? Jeśli tak, to prawdziwe z nich szczęściary. Cellulit, nazywany potocznie pomarańczową skórką, jest zjawiskiem tak powszechnym, że borykają się z nim nawet zjawiskowo piękne aniołki Victoria ’s Secret. Dlaczego tak jest? Niestety, nie sprzyja nam fizjologia. Kobiety naturalnie mają więcej tkanki tłuszczowej, która gromadzi się na udach, biodrach i pośladkach. Dodatkowo z

powodu gospodarki hormonalnej częściej pojawiają się problemy z przepływem limfy, a to powoduje deformację tkanki, co na powierzchni ciała widoczne jest jako wgłębienia i wypustki tworzące cellulit.

Jednak nie oznacza to, że jesteśmy na cellulit skazane. Najskuteczniejszą metodą walki z pomarańczową skórką jest aktywność fizyczna. Jak zaprojektować trening antycellulitowy? Jest on oparty na trzech filarach.

Codzienna aktywność fizyczna

Cywilizacja ma liczne zalety, jednak ubocznym skutkiem wygody jest brak ruchu. Ruszamy się zdecydowanie mniej niż pokolenie naszych rodziców czy dziadków. Dlaczego? Powszechność samochodów, zakupy online, praca siedząca, czy choćby… piloty do urządzeń sprawiają, że wile z nas spędza mnóstwo godzin na siedząco. A to powoduje tycie i fatalnie wpływa na sylwetkę. Dlatego walkę z cellulitem warto zacząć od zwiększenia codziennej dawki ruchu. Jak to zrobić? Dobrym motywatorem jest opaska monitorująca aktywność, która mierzy kroki. Zalecanym minimum jest dziesięć tysięcy kroków dziennie. Cel ten osiągniemy, jeśli np. zrezygnujemy z windy na rzecz schodów, czy częściej będziemy zostawiać samochód w garażu. Dobrym nawykiem jest też regularne spacerowanie. Choć nie będziemy odczuwać zmęczenia, jak po siłowni, zwiększymy spalanie kalorii i szybko poprawimy kondycję.

Trening cardio

Trening cardio jest formą treningu wytrzymałościowego, jego głównym celem jest poprawa kondycji oraz wydolności układu krążenia. W praktyce jest to trening, który wiąże się ze spaleniem dużej liczby kalorii. Jest więc fundamentalny w procesie odchudzania, świetnie sprawdza się również w walce z cellulitem. Jak go przeprowadzić? W przypadku treningu aerobowego bardzo ważny jest czas jego trwania: minimum to trzydzieści minut, a optymalnie – godzina. O jaki typ ćwiczeń chodzi? Trening cardio to na przykład bieg lub szybki marsz, jazda na rowerze, pływanie, a także korzystanie z takich urządzeń jak rower stacjonarny czy orbiterek. Ważne jest, że ćwiczenia te powinny być robione bez przerw, możemy natomiast zmieniać tempo i natężenie, stosując tzw. trening interwałowy, który bardzo dobrze sprawdza się jako metoda na cellulit.

Trening siłowy

fot. pixabay.com

Samo spalanie tkanki tłuszczowej to jeszcze nie wszystko, bardzo ważne są też ćwiczenia, które rzeźbią mięśnie i działają miejscowo, na partie, gdzie cellulit jest najbardziej widoczny. Jakie są najskuteczniejsze ćwiczenia antycellulitowe? Bardzo dobrze sprawdzają się przysiady, które rzeźbią uda i pośladki – możemy je urozmaicać stosując obciążenia lub gumy gimnastyczne. W zwalczaniu cellulitu pomagają też wykroki do tyłu i w bok, a także wypychanie bioder w górę z leżenia. Nie zapominajmy także o ćwiczeniach takich jak deska (plank) czy pompki, które rewelacyjnie rzeźbią całe ciało i poprawiają wygląd sylwetki. Jeśli problemem jest tkanka tłuszczowa zgromadzona wokół talii, warto do treningu antycellulitowego włączyć brzuszki skrętne, które pomogą wymodelować ten problematyczny obszar. Wraz ze wzrostem zaawansowania warto zwiększać liczbę powtórzeń a także dodawać obciążenia – w przypadku ćwiczeń na dolne partie ciała bardzo dobrze sprawdzają się obciążniki, które zakładamy wokół kostek. Zwiększają one efektywność ćwiczeń i przyspieszają proces redukcji cellulitu.

Oczywiście musimy pamiętać, że choć trening jest bardzo ważny, to niezbędnym elementem walki z cellulitem jest też dobrze dobrana dieta oraz zabiegi pielęgnacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here