Zabiegi na cellulit w gabinecie kosmetycznym

0
691
usuwanie cellulitu
fot. pixabay.com

Cellulit, czyli skórka pomarańczowa, to przypadłość, z którą boryka się większość kobiet. I choć cellulit nie jest chorobą, a jedynie defektem estetycznym, większość jego posiadaczek marzy o tym, by zniknął. Na szczęście dzięki profesjonalnym zabiegom w gabinecie kosmetycznym możemy skutecznie pozbyć się cellulitu.

Czym jest cellulit? To nieprawidłowe ukształtowanie tkanki tłuszczowej pod wpływem zaburzeń w przepływie limfy oraz tendencji do gromadzenia wody w organizmie. Dlaczego występuje tak często? Kobiety mają do niego szczególne predyspozycje ze względu na swoją gospodarkę hormonalną oraz fakt, iż maja więcej tkanki tłuszczowej niż mężczyźni i jest ona zgromadzona nierównomiernie – duża jej ilość występuje na udach, biodrach i pośladkach i to właśnie tam cellulit jest najbardziej widoczny. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na cellulit. Jeśli chcemy skutecznie pozbyć się cellulitu, najlepszym wyborem będą profesjonalne zabiegi antycellulitowe w gabinecie kosmetycznym.

cellulit
fot. pixabay.com

Skuteczne zabiegi na cellulit

Drenaż limfatyczny jest zabiegiem, który może być wykonywany manualnie przez wykwalifikowaną kosmetyczką, lub pryz użyciu profesjonalnego urządzenia z rękawem, wytwarzającego podciśnienie. Na czym polega? Podczas masażu limfatycznego ciało objęte cellulitem jest mocno ugniatane i masowane, dzięki czemu usprawniany jest przepływ limfy oraz usuwane są toksyny z organizmu. Pod wpływem masażu skóra staje się gładsza i jędrniejsza, a cellulit jest zredukowany. Aby osiągnąć widoczne efekty, potrzeba jest seria zabiegów.

Kapsuła do ćwiczeń – jest to urządzenie, które składa się z urządzenia stacjonarnego do ćwiczeń cardio – zwykle jest to bieżnia lub orbiterek, zamkniętego w kapsule na wysokości pasa. W kapsule wytwarzane jest ciśnienie, często stosuje się też podczerwień rozgrzewającą tkanki. Efekt? Ćwiczenia pozwalają spalić o wiele więcej kalorii niż podczas standardowego treningu. Jest to więc świetny sposób na odchudzanie oraz modelowanie sylwetki, przede wszystkim w problematycznych dla wielu kobiet partiach ud, bioder i pośladków. Seria kilkunastu treningów pozwala też usunąć cellulit lub zredukować go w widoczny sposób.

Ultradźwięki na cellulit – zabieg w oparciu o ultradźwięki może przynieść bardzo dobre efekty w zwalczaniu skórki pomarańczowej. Ultradźwięki skutecznie rozbijają komórki tłuszczowe, stymulują produkcję kolagenu w skórze, a także poprawiają przepływ limfy. W efekcie skóra staję się wyraźnie gładsza. Zabieg jest bezbolesny.

Karboksyterapia – uchodzi za jedną z najskuteczniejszych metod na cellulit. Zabieg polega na ostrzykiwaniu ciała dwutlenkiem węgla. Poddane iniekcji komórki tłuszczowe w wyniku reakcji chemicznych zaczynają się rozpuszczać. Poprawia się też ukrwienie tkanek, co sprzyja pozbyciu się uwolnionego tłuszczu i toksyn. Zabieg poprawia też produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra zagęszcza się i napina. W efekcie staje się jędrna i gładsza. Karboksyterapia przynosi wyraźny efekt odmłodzenia ciała. Sprawdzą się nawet przy zaawansowanym cellulicie, choć wówczas trudno liczyć na jego zupełną likwidację – natomiast po zabiegach ciało będzie wyglądało lepiej, a skórka pomarańczowa będzie zredukowana.

Laserowe usuwanie cellulitu – zabiegi przy użyciu lasera są obecnie bardzo popularne, bo istotnie laser daje bardzo duże możliwości zarówno w medycynie, jak i w kosmetologii. Zabieg laserowy na cellulit jest bezbolesny. W zależności od wybranej metody, wystarcza jedna sesja lub seria zabiegów. Jest to skuteczna metoda redukcji nawet cellulitu o dużym stopniu zaawansowania. Laserowe modelowanie sylwetki jest całkowicie bezpieczne.

Co jeszcze poza zabiegami?

Zabiegi antycellulitowe w gabinecie kosmetycznym przyniosą jeszcze szybsze efekty, jeśli będziemy je wspomagać domowymi sposobami na cellulit. Odpowiednia dieta antycellulitowa (na przykład zielone koktajle warzywne), ćwiczenia na cellulit i regularne używanie domowego peelingu antycellulitowego będą zmasowanym atakiem, po którym skórka pomarańczowa na pewno się podda. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here