Praca dodatkowa w domu

0
720
praca zdalna
fot. pexels.com

Szukasz pracy dodatkowej, ale nie chcesz lub nie możesz pracować poza domem? Na szczęście – nie musisz. Dziś praca online daje ogromne możliwości. Możesz więc pracować przez internet i zarabiać bez wychodzenia z domu. Jaką pracę możesz tak wykonywać i gdzie jej szukać?

Praca przez internet cieszy się coraz większą popularnością. Dla wielu osób jest sposobem na dorobienie do domowego budżetu. Dzięki dodatkowym zarobkom mogą szybciej spłacić kredyt, powiększyć pulę swoich oszczędności lub po prostu mieć wyższy komfort życia na co dzień. Praca dodatkowa może też w przyszłości stać się głównym sposobem na życie.

Dla kogo jest praca online?

Praca online to hasło bardzo pojemne, w którym mieści się zarówno praca dodatkowa, proste zlecenia dla studentów jak i oferty pracy zdalnej dla specjalistów o wysokich kwalifikacjach. Z pewnością można jednak stwierdzić, że niemal każdy może dziś znaleźć swoje sposoby na zarabianie przez internet. Ze względu na specyfikę takiej pracy, jest ona świetnym rozwiązaniem dla osób mieszkających poza dużymi ośrodkami z rozbudowanym rynkiem pracy. Elastyczność sprawia, że praca online jest chętnie wybierana przez studentów, a także przez młode mamy, które na co dzień opiekują się dzieckiem, natomiast chętnie wygospodarują trochę czasu na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Warto jednak pamiętać, że praca przez internet, tak jak każda inna, wymaga zaangażowania oraz wysokiej motywacji, bo zwykle nie mamy nad sobą szefa i trzeba samemu organizować sobie plan pracy i jego realizację. Często potrzebne są też warunki lokalowe, żeby urządzić sobie domowe biuro.

Praca przez internet: co możesz robić?

Oto kilka pomysłów na zarabianie w internecie.

Copywriter – praca zdalna w tym zawodzie jest dziś bardzo częsta. Pod nazwą tą znajdziemy bardzo różnego typu zadania. Copywriter SEO pisze przede wszystkim teksty służące do pozycjonowania stron, nie muszą być one bardzo wysokiej klasy, natomiast powinny być napisane poprawnym językiem i zgodnie z wytycznymi zleceniodawcy dotyczącymi fraz kluczowych. Copwyriter może też pisać artykuły na blogi i strony internetowe, a także specjalizować się w tworzeniu opisów do sklepów internetowych.

Obsługa social media – to praca online świetna dla tych, którzy biegle poruszają się w internecie, znają trendy i narzędzia do ich analizy i wiedzą, co grzeje internetową społeczność. W tej pracy trzeba być stale online często chętnie wykonują ją osoby młode, dla których internet jest naturalnym środowiskiem życia.

Spisywanie tekstów – praca transkrybenta nie jest dla każdego. Wymaga takich umiejętności, jak szybkie i bezwzrokowe pisanie, bardzo dobra znajomość zasad poprawnej pisowni, mile widziana jest znajomość języków obcych. Transkrybent musi być też dyskretny i staranny, niezbędna jest terminowość. To praca świetna dla introwertyków, którzy chętnie pracują z domu.

Wirtualna asystentka – to stosunkowo nowy zawód, ale cieszący się coraz większą popularnością. Na czym polega? Zakres obowiązków wirtualnej asystentki jest bardzo różny i zależy od konkretnej osoby. Często pracuje ona dla różnego typu biznesów online: sklepów internetowych, influencerów, blogerów… Może dodawać posty w social mediach, korespondować z klientami, prowadzić kalendarz spotkań czy dbać o kontakty z klientami.

praca zdalna
fot. pexels.com

Oferty pracy zdalnej

Gdzie szukać ofert pracy przez internet? Możemy po prostu wpisać w wyszukiwarkę nazwę pracy, jaka nas interesuje np. „copywriter online”. Warto też dołączyć do tematycznych grup na Facebooku. Dużo zleceń znajdziemy w też w portalach dla freelancerów takich jak Oferia czy Useme. Niezbędne jest też wyrabianie swojej marki osobistej, w czym pomoże nam wizytówka – witryna w internecie z portfolio, a także dobrze prowadzone profile w social mediach czy na portalu LinkedIn.

Praca zdalna: zagadnienia prawne

Pracę zdalną możemy wykonywać na umowie o pracę, ale to rzadkość. Zwykle podpisywane są umowy cywilnoprawne – zlecenie lub o dzieło. Warto też rozważyć założenie jednoosobowej działalności gospodarczej – wystawianie rachunków to duży atut dla potencjalnych klientów, a freelancer z jdg ma też zagwarantowane ubezpieczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here