Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki

0
803
oczyszczanie twarzy u kosmetyczki
fot. unsplash.com

Oczyszczanie twarzy jest jednym z podstawowych zbiegów wykonywanych w gabinecie kosmetycznym. Na czym polega ten zabieg? I kiedy warto wybrać się na profesjonalne oczyszczanie cery?

Oczyszczanie cery jest fundamentem dbania o skórę i podstawą każdej pielęgnacji, bez względu na to, jaki rodzaj cery mamy. Dlaczego? Podczas oczyszczania usuwamy ze skóry nie tylko pozostałości makijażu, jeśli go wykonujemy, ale też kurzu, brudu i smogu, a także sebum, czyli produktu wytwarzanego przez nasze gruczoły łojowe. To nie tylko higiena, ale też przygotowanie skóry do zabiegów pielęgnujących – tylko na dobrze oczyszczonej skórze krem ma szansę zadziałać, a serum wniknąć głęboko w jej strukturę. I choć oczyszczanie cery powinno być naszym codziennym nawykiem, poza tym, co robimy w domu, warto też skorzystać z profesjonalnego oczyszczania twarzy u kosmetyczki.

leczenie trądziku
fot. pexels.com

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki: dla kogo

Oczyszczanie twarzy jest zabiegiem dla każdego, w zależności od rodzaju i potrzeb skóry należy natomiast wybrać jego rodzaj. Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki może być odrębnym zabiegiem i głównym celem naszej wizyty, a może też być bazą do kolejnych zabiegów pielęgnujących. Przy problematycznej cerze, na przykład cerze trądzikowej, niezbędna może być seria dość intensywnych zabiegów, w przeciwnym wypadku nie musimy powtarzać oczyszczania tak często, traktujmy je jako element uzupełniający domową rutynę pielęgnacyjną.

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki: na czym polega

W wielu gabinetach znajdziemy w ofercie manualne oczyszczanie twarzy. Jest to najbardziej klasyczny zabieg. Nie każdy jest jego zwolennikiem, ale przyjrzyjmy mu się bliżej. Manualne oczyszczanie rozpoczyna się od starannego demakijażu i umycia twarzy, następnie kosmetyczka używa maszyny parowej, by otworzyć i rozpulchnić pory skóry. Często używa nie tylko wody, ale naparu ziołowego o dobroczynnym działaniu na skórę. Kolejny etap to samo oczyszczanie – kosmetyczka przy użyciu dłoni delikatnie oczyszcza pory z sebum – usuwa zalegającą wydzielinę ropną i zaskórniki. Jeśli to konieczne, używa też metalowego szpikulca do otwierania porów z zamkniętymi zaskórnikami. Na koniec przemywa twarz i nakłada maskę o działaniu nawilżającym lub ściągającym. Dla kogo jest ten zabieg? Dobrze sprawdza się przy mocno zanieczyszczonej skórze, z dużą ilością zaskórników. Manualne oczyszczanie twarzy dedykowane jest do skóry tłustej, z trądzikiem młodzieńczym lub tendencją do zaskórników. Należy jednak pamiętać, że to zupełnie coś innego niż domowe wyciskanie pryszczy! I choć cera może być po zabiegu zaczerwieniona, nie powinny być na niej widoczne ślady przerwania naskórka – dobra kosmetyczka musi czyścić delikatnie!

Peeling kawitacyjny to nowoczesny zabieg pozwalający na delikatne i skuteczne oczyszczenie skóry i usunięcie z niej warstw martwego naskórka, dzięki czemu cera jest wygładzona i gotowa na przyjęcie substancji aktywnych z kosmetyków. Na czym polega peeling kawitacyjny? Po wilgotnej skórze przesuwa się głowicę urządzenia generującego ultradźwięki – pod ich wpływem cząsteczki wody pękają, a wytworzona w ten sposób energia usuwa martwy naskórek. Peeling kawitacyjny jest zabiegiem uniwersalnym, przeciwskazaniem jest jedynie zaawansowany trądzik ze zmianami ropnymi.

Mikrodermabrazja – to forma profesjonalnego peelingu mechanicznego, do którego używa się kryształków korundu albo tarcz diamentowych, Pozwala na kontrolowanie stopnia ścierania. Podobnie jak peeling kawitacyjny, także mikrodermabrazja nie jest sposobem na trądzik – nie wolno używać jej przy zmianach ropnych i wypryskach. Świetnie natomiast sprawdza się w przypadku blizn po trądziku – regularne złuszczanie naskórka pozwala na rozjaśnienie przebarwień i zmian, wygładza cerę i poprawia jej ogólny wygląd.

Bez względu na wybraną metodę, oczyszczanie twarzy u kosmetyczki jest te polecane jako element zabiegów antiaging – w pielęgnacji przeciwstarzeniowej bardzo ważne jest czyszczenie skóry, co odświeża ją i stymuluje produkcje kolagenu, a także poprawia wchłanianie składników odżywczych. Szczególnie mikrodermabrazja sprawia, że drobne zmarszczki znikają, a głębsze spłycają się, ujednolicony jest też koloryt skóry, co także wizualnie odmładza cerę, to więc znakomite zabiegi nie tylko dla młodzieży z trądzikiem, ale też dla cery dojrzałej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here