Fibryna – co to za związek?

0
325
Fibryna – co to za związek?

Fibryna to związek, który znajduje się w osoczu i odpowiada za krzepnięcie krwi. Wykorzystywana jest również w zabiegach medycyny regeneracyjnej i estetycznej. Kiedy fibryna jest wstrzykiwana pacjentowi, daje doskonałe rezultaty w redukcji zmarszczek i bruzd. Może być również stosowana w leczeniu blizn. Fibrynę można pozyskać od dawców krwi lub poprzez zastosowanie fibryny bogatopłytkowej (i-PRF) lub komórek macierzystych.

Fibryna bogatopłytkowa komórkowa i strukturalna – czym są?

Przeczytaj też: Dlaczego warto wykonać Profhilo we Wrocławiu? 

Fibryna bogatopłytkowa (PRF) to koncentrat płytek krwi i czynników wzrostu pochodzących z własnej krwi pacjenta. Stosuje się ją do stymulowania regeneracji i gojenia się tkanek. PRF zawiera również fibrynę strukturalną, która pomaga zapewnić wsparcie i strukturę nowej tkance w trakcie jej wzrostu. Zabieg PRF to prosty, szybki i mało inwazyjny sposób na pobranie własnego, naturalnego potencjału leczniczego organizmu. PRF może być stosowany do leczenia zmarszczek, stymulowania wzrostu włosów i przyspieszenia gojenia po operacji lub urazie. i-PRF to rodzaj PRF, który okazał się jeszcze bardziej skuteczny w stymulowaniu regeneracji i gojenia tkanek.

Zabieg z zastosowaniem fibryny – jak przebiega?

Fibryna to białko, które jest niezbędne do krzepnięcia krwi. Po wstrzyknięciu do skóry może pomóc wypełnić zmarszczki i poprawić ogólny wygląd skóry. Leczenie fibryną to mało inwazyjna procedura, którą można wykonać w gabinecie lekarskim. Pacjent otrzyma zastrzyki z fibryny do obszarów skóry, które są dotknięte zmarszczkami. Fibryna pomoże wypełnić zmarszczki i nada skórze gładszy wygląd. Wyniki leczenia fibryną nie są trwałe, ale mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy. Terapia fibryną jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na poprawę wyglądu zmarszczek i nadanie skórze bardziej młodzieńczego wyglądu.

– jakie wskazania i przeciwwskazania?

Fibryna to białko, które jest niezbędne do krzepnięcia krwi. Jest również kluczowym składnikiem skóry, gdzie pomaga utrzymać gładkość i elastyczność skóry. Jednakże, gdy poziom fibryny jest zbyt wysoki, może to prowadzić do zmarszczek i innych zmian skórnych. Istnieje szereg wskazań, że leczenie fibryną może być korzystne dla pacjenta. Należą do nich przeciwwskazania do niektórych zabiegów, takich jak leczenie zmarszczek, zmiany wyglądu skóry i blizny. Konsultacja z lekarzem lub innym pracownikiem medycznym jest konieczna, aby ustalić, czy leczenie fibryną jest odpowiednie dla konkretnego pacjenta.

Co to jest fibryna bogatopłytkowa?

Przeczytaj też: Mikronakłuwanie w domu? 

Fibryna bogatopłytkowa (PRF) to preparat krwi własnej pacjenta, który zawiera wysokie stężenie osocza, płytek krwi i leukocytów. PRF uwalnia czynniki wzrostu, które stymulują komórki macierzyste i sprzyjają regeneracji. PRF jest autologiczny, co oznacza, że wykorzystuje własną krew pacjenta, więc nie ma ryzyka zakażenia lub odrzucenia. PRF jest tworzony poprzez odwirowanie krwi pacjenta w wirówce w celu oddzielenia różnych składników. Osocze bogatopłytkowe (PRP) jest następnie wstrzykiwane do tkanki w celu pobudzenia procesu gojenia.

Fibryna bogatopłytkowa a osocze – czym się różnią?

Zarówno fibryna bogatopłytkowa (PRF), jak i osocze są produktami pochodzącymi z krwi, które mogą być wykorzystywane do wspierania regeneracji tkanek. PRF jest trójwymiarową matrycą, która zawiera czynniki wzrostu i płytki krwi, natomiast osocze jest płynnym składnikiem krwi, który zawiera czynniki wzrostu. PRF powstaje w wyniku odwirowania krwi pełnej w celu oddzielenia poszczególnych składników, natomiast osocze uzyskuje się poprzez frakcjonowanie krwi pełnej.

Przeczytaj też: Na czym polega zabieg mikrodermabrazjii? 

Wykazano, że PRF jest skuteczniejszy niż osocze w promowaniu regeneracji skóry, ponieważ stanowi trójwymiarowe rusztowanie dla wzrostu nowej tkanki. Dodatkowo wykazano, że PRF jest skuteczniejszy niż osocze w redukcji zmarszczek. Może to wynikać z faktu, że PRF zawiera więcej czynników wzrostu niż osocze, które są niezbędne do proliferacji i regeneracji komórek.

Na czym polega zabieg fibryną bogatopłytkową?

Fibryna bogatopłytkowa (PRF) to zabieg polegający na wykorzystaniu własnej krwi pacjenta do uzyskania fibryny i płytek krwi, które następnie są wstrzykiwane w skórę twarzy. Zabieg ten jest stosowany w celu poprawy ogólnego wyglądu skóry i może być wykonany jako samodzielna procedura lub w połączeniu z innymi zabiegami, takimi jak wypełniacze lub Botox. Podczas konsultacji lekarz określi, czy PRF jest odpowiedni dla pacjenta w oparciu o jego pożądane rezultaty. Jeśli PRF zostanie wybrany, krew pacjenta zostanie pobrana, a następnie umieszczona w wirówce w celu uzyskania fibryny bogatopłytkowej. Po uzyskaniu PRF jest wstrzykiwany w skórę twarzy. Rezultaty zabiegu PRF są zazwyczaj widoczne w ciągu kilku tygodni i mogą utrzymywać się do sześciu miesięcy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here