Jaką pompę do oczka wodnego wybrać?

0
395
Jaką pompę do oczka wodnego wybrać

Pompy do oczek wodnych to nieodłączne wyposażenie, jeśli tylko chcemy, aby w naszym ogrodzie zagościła fontanna lub kaskada. To one odpowiadają za obieg wody w całym systemie i pomagają nam uzyskać dokładnie taki efekt, na jakim najbardziej nam zależy. Sprawdź zatem, jaką wybrać, aby rzeczywiście sprawdzała się w twoim ogrodzie.

Jak pracuje pompa wody?

Pompa ma za zadanie wprowadzić wodę w obieg. Dlatego też wciąga jej porcję do wnętrza urządzenia, a następnie wyrzuca na zewnątrz za pomocą specjalnej dyszy, która – ustawiono pionowo – powoduje powstanie fontanny. Pompa posiada przy tym wirnik, który umożliwia wzniesienie słupa wody na odpowiednią wysokość, uzależnioną od mocy samego urządzenia.

Pompa do oczka wodnego powinna przy tym pracować w trybie ciągłym, stale pompując wodę i wynosząc ją na oczekiwaną wysokość. Takie działanie, oprócz wartości estetycznej, ma też zaletę praktyczną. Krążąca w obiegu woda jest lepiej napowietrzona, a co za tym idzie natleniona, co może pomagać w rozwoju zwierząt wodnych.

Pompa o odpowiedniej sile wyrzutu

Zastanawiasz się, w jaki sposób dobrać pompę, aby rzeczywiście działała jak należy? W takim przypadku musisz przede wszystkim zdecydować się na odpowiedni model pod kątem siły wyrzutu, co zagwarantuje uzyskanie odpowiedniego efektu wizualnego. Zbyt słaba pompa nie będzie bowiem w stanie podnieść wody na oczekiwaną wysokość, co uniemożliwi stworzenie efektownej kaskady czy wyjątkowej fontanny.

Aby znaleźć pompę o zadowalających parametrach, możesz skorzystać z linku: https://www.aquael.pl/produkty/oczko-wodne-i-ogrod/pompy/. Znajdziesz tam zarówno pompy służące do tworzenia małych, jak i bardzo wysokich fontann, które będą pasować do wystroju każdego ogrodu.

Urządzenie o cichej pracy

Aby wybrać najlepszą pompę do oczka wodnego, warto także przyjrzeć się temu, czy jej praca jest cicha, czy może wyraźnie ją słychać. Oczywiście im cichsza praca urządzenia, tym lepiej. Tylko wówczas jest ono w stanie zapewnić zachwycające efekty wizualne bez uporczywego szumu, który mógłby zakłócać odpoczynek w ogrodzie.

Energooszczędna pompa do pracy w trybie ciągłym

Z całą pewnością chciałbyś, aby fontanna w twoim ogrodzie prezentowała się zawsze tak samo nienagannie. Jednak może to pociągać za sobą konieczność większej inwestycji albo wysokich kosztów eksploatacji. Jeśli chcesz ich uniknąć, z całą pewnością musisz zdecydować się na inwestycję w pompę do oczka wodnego, która będzie pracowała wydajnie i energooszczędnie. W ten sposób nie wpłynie na rachunki w twoim domu i będziesz mógł bez problemu zostawić ją na cały dzień, przez siedem dni w tygodniu.

Odporna na działanie czynników zewnętrznych

Pompa do oczka wodnego jest zanurzona w wodzie, w której bezustannie działa na nią nie tylko ona, ale też rozpuszczone w niej związki czy drobinki, które się do niej dostały, jak choćby obumarłe resztki roślin. Dlatego też urządzenie musi być od nich odpowiednio odizolowane i mieć system filtracji, aby nie uległo szybkiemu zanieczyszczeniu albo awarii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here