Schowki i pojemniki na produkty konopne

0
390
Schowki i pojemniki na produkty konopne

Przechowywanie produktów konopnych jest nie mniej istotne niż ich przemyślany zakup. Dotyczy to niemal wszystkich grup dostępnych produktów – ziarenek kolekcjonerskich, suszu CBD, a także gotowych jointów CBD. Warunki, w których będą one przetrzymywane, mają olbrzymi wpływ na ich jakość, stopień i tempo degradacji. Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych pomysłów do przechowywania produktów konopnych – a dokładnie ziarenek kolekcjonerskich – z których mogą korzystać zarówno doświadczeni użytkownicy i kolekcjonerzy, jak i osoby świeże w temacie. 

Przechowywanie ziarenek kolekcjonerskich 

W przypadku ziaren kolekcjonerskich kwestia przechowywania jest szczególnie ważna. Wynika to z faktu, że ziarenka są produktami stricte kolekcjonerskimi – które mogą znajdować się w Twojej gablotce przez okres kilku, a nawet kilkunastu lat. Tak długi upływ czasu może z łatwością nadwyrężyć ich strukturę oraz doprowadzać do powolnej, lecz nieubłaganej degradacji. Dlatego wszelkie ziarenka powinny być przechowywane ze szczególnym uwzględnieniem ich potrzeb oraz wymagań. 

Najważniejszą sprawą jest pojemnik, w którego wnętrzu ziarenko będzie bezpośrednio umieszczone. Pojemnik powinien tworzyć szczelne zabezpieczenie oraz przeciwdziałać oddziaływaniu powietrza, słońca i wilgoci. Szczególnie ten ostatni czynnik może mieć zgubny wpływ na ziarenko i doprowadzić do jego gnicia lub wywołać efekt kiełkowania. W obu przypadkach ziarno traci swoją wartość kolekcjonerską i nadaje się po prostu do wyrzucenia.

Pojemnik powinien być zamykany na solidny zatrzask lub wykorzystywać mechanizm podciśnienia. Ponadto, dobrze jest umieścić pojemnik w specjalnej gablotce lub skrytce – na przykład drewnianym pudełku wyposażonym w wieczko. Będziesz mieć pewność, że ani światło, ani dobowe wahania temperatur, nie pozbawią Twojego ziarenka jego kolekcjonerskiego potencjału. 

Wnętrze pojemnika na ziarenka kolekcjonerskie 

Bezpośrednie otoczenie ziarenka powinno być suche oraz stosunkowo miękkie. Szczególnie ta ostatnia sprawa jest niezwykle ważna i zarazem – niestety – często ignorowana przez kolekcjonerów ziarenek. Tymczasem umieszczenie nasiona w bezpośrednim sąsiedztwie miękkiej waty może znacząco wpłynąć na jego żywotność oraz pomóc w zachowaniu nienaruszonej struktury łupiny. 

Nasiona kolekcjonerskie są bowiem narażone nie tylko na oddziaływanie wilgoci, zmiennych temperatur i światła słonecznego, ale także na uszkodzenia typowo mechaniczne. Wstrząsy, wibracje, uderzenia – tych oddziaływań warto szczególnie unikać. Wbrew pozorom, mogą one osłabić kondycję ziarenka, wywołując na jego powierzchni niepożądane pęknięcia oraz zarysowania. 

W przypadku ziarenek umieszczonych w pojemnikach wyłożonych watą (lub innym stosunkowo miękkim medium), zagrożenie uszkodzeniem mechanicznym jest bardzo niskie. Wata amortyzuje wstrząsy, utrzymując jednocześnie ziarenko w niezmienionej pozycji przez cały czas. Jest to sprawa ważna również w trakcie transportu ziarenka na dużą odległość. 

Jeśli planujesz zakup nasionka od internetowego seedbanku, które wyśle je pod Twój adres, wówczas warto zwrócić uwagę na sposób jego zapakowania. Polecamy korzystać z asortymentu https://www.taniesianie.pl, internetowego seedbanku, którego nasiona wysyłane są w hermetycznych i antywstrząsowych opakowaniach, idealnie zabezpieczających znajdujący się w pojemniku produkt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here